לידה בבית – חוויה מרגשת

יש סיבות שונות להעדפתן של  נשים מסוימות ללדת בביתן. לידת בית מותרת על פי פקודת המיילדות ופקודת הרופאים (שתי פקודות שהתקבלו בשני מועדים שונים)באמצעות רופא או, לחלופין, מיילדת מוסמכת. למעשה, ניתן לבצע לידה בבית ללא סיועו של איש מקצוע אף שההמלצה היא להסתייע במי מהם.
יש מכלול של תנאים הכרחיים לקיום לידה בבית. ההקפדה עליהם חשובה ביותר. על הנשים המתעתדות לבצע לידה בבית להיות מיודעות על תנאים אלה ולמלאם בקפידה.

לידה בבית כרוכה בפרוצדורה מורכבת. יש לנהל מעקב ורישום קפדניים אחר כל שלבי הלידה ולהקפיד על סביבה נאותה מכל הבחינות.
ניתן להבין מדוע נשים מסוימות מעדיפות לידה בבית עלפני לידה בבית חולים, שם הן אמורות לשהות, במהלך הלידה וימים אחדים אחריה במחיצתן של נשים זרות, אף הן לאחר לידה.
יש מי שעצם המחשבה על שהייה בבית חולים גורמת להם להעדיף לידה בבית. נשים עצמאיות, הבטוחות בעצמן, שלא "עושות עניין" מעדיפות ללדת בבית גם משום התחושה והביטחון ששום דבר רע לא יארע לא לילוד ולא ליולדת. כאשר המיילדת היא גם תומכת לידה, הן בהגדרה והן – בעיקר – מבחינת גישתה, קל יותר ליולדת לעבור תהליך של לידה בבית.
לידה בבית מתבצעת מרצון. איש אינו מחייב שום אישה ללדת בבית. ההיפך הוא הנכון. קיימת המלצה להעדיף לידה בבית חולים מסודר, במחלקת יולדות, שבה מצויים רופאים ומיילדות וכל המכשור הדרוש ללידה, קל וחומר ללידה שמסיבה כל שהיא, שלא ניתן לצפות אותה, מסתבכת ומעוררת צורך מיידי, שמענה מהיר לו הוא קריטי, בהתערבות רפואית.
לידה בבית מעניקה תחושת בית ליולדת. היא מאפשרת לה לחוות רגעים מרגשים בחייה, אשר עבור נשים וגברים הם בהחלט רגעים מכוננים שזוכרים אותם למשך שנים כרגעי שיא בחיים.
לידה היא חוויה אינטימית. יש נשים שמגנות על פרטיותן בקנאות. עצם המחשבה שהן יידרשו ללדת במקום זר, קר (רגשית), במחיצת אנשים זרים היא בלתי נסבלת עבורן. אותן נשים יעדיפו לידה בבית גם אם האמצעים בו אינם כה משוכללים ללידה כמו במחלקות היולדות בבתי החולים.
בין אם לידה בבית ובין אם לידה בבית החולים – שיהיה במזל טוב!

תגים:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: