קורס הכנה ללידה

אף שלכאורה אין טבעית יותר מאשר פעולת הלידה – הכנה מוקדמת לקראתה עשויה להקל על היולדת את הלידה עצמה ואף את השבועות והחודשים הקודמים לה ואלה שבאים אחריה.
כאשר בוחרים קורס הכנה ללידה רצוי לברר  האם מי שמעבירה את הקורס הוכשרה לתפקידה, האם מספר הזוגות בקורס יאפשר לכם ליהנות גם מיחס אישי.

נקודה חשובה שיש לקחת בחשבון היא מה הוא התפקיד המיועד – אם בכלל – לאב במהלך קורס הכנה ללידה בכלל ובלידה עצמה בפרט.

לידה היא אירוע מכונן בחייה של כל משפחה, קל וחומר לידת הבן הבכור או הבת הבכורה. לידה משנה את המאזן המשפחתי. הלידה הראשונה מפרה איזונים. היא עלולה לערער את הזוגיות ולסדוק אותה.   חשוב להבין את השינוי שעלול לחול בזוגיות שלכם עם בוא  ילדכם הראשון לעולם, לעולמכם. החוויה היא מרגשת ועזה, ראשונית. השפעותיה עשויות להימשך זמן רב.

לא הכול ניתן לתכנון, אבל מה שכן – חשוב לתכנן אותו ולהיערך לקראתו. לתקופת ההיריון וללידה שבסופה יש היבטים רבים – נפשיים, רפואיים, תזונתיים ועוד. כאשר בוחרים קורס הכנה ללידה חשוב לברר אם במהלכו ניתן מענה לנושאים שמעניינים אתכם בתחום זה.

קורס הכנה ללידה שנערך בביתכם הפרטי עשוי להעניק לכם פרטיות מלאה. קורס בבית מותאם אישית למצב האישה, לגילה לצרכיה ולמאווייה.

יש קורס הכנה ללידה המיועד למי שמסיבות שונות  מבקשים להשתלם בו סמוך מאוד למועד  הצפוי של הלידה.  זה קורס מזורז, שנערך, בדרך כלל, במתכונת של סדנה יומית בת שעות אחדות, רצופות.

חשוב לדעת כי גם מי שעוברים קורס הכנה ללידה ומתכוננים לקראתה מהיבטיה השונים עלולים "לשכוח הכול" במהלך לידה ( היולדת אינה זוכרת כי עליה להרגיע את עצמה ולנשום עמוק וגם הבא, אם הוא נוכח בלידה, עלול לזנוח את תפקידו כמרגיע ולהישטף בגל הלחץ והמתח. זה צפוי ואך טבעי, אבל אין בכך כדי לייתר את הצורך ואת החשיבות הכרוכים ב קורס הכנה ללידה.

בואו של תינוק לעולם  עשוי להיחוות על ידי בני הזוג כמעשה בריאה. גם כאשר עוברים קורס הכנה ללידה, ההכנה התיאורטית אינה מכינה לעצמת החוויה הנחווית במהלכה. עם קורס או בלעדיו – לידה היא  הפלא השמיני של העולם ואולי, בעצם, הפלא הראשון. מזל טוב!

דבש מסלע – קורס הכנה ללידה

תגים: ,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: